Poczuj to, co czułeś podczas misji

Byli misjonarze: Poczujcie to, co czuliście podczas misji

Byłem powołany do służby misyjnej w Kalifornijskiej Misji San Francisco. Miałem posługiwać się językiem angielskim. Po dziewięciu miesiącach służby mój prezydent misji wyznaczył mnie do pracy pośród członków Kościoła posługujących się językiem tonga. I chociaż spędziłem pośród nich zaledwie kilka miesięcy, to byłem zdumiony, jak bardzo ich pokochałem w tak krótkim czasie.

Niezależnie od tego czy posługiwałem się językiem tonga, czy angielskim, pamiętam uczucie radości, gdyż widziałem, jak ludzie zmieniali swoje życie dzięki Chrystusowi i zawieraniu przymierzy z Bogiem. Pamiętam także moje modlitwy do Ojca Niebieskiego, gdy opuszczałem nawróconych i członków w każdym z obszarów. Modliłem się (i nadal to czynię), aby wciąż wzmacniali i pogłębiali swoje świadectwo.

Słyszałem, jak wielu byłych misjonarzy opowiadało o podobnych uczuciach. A jak to jest z tobą? Czy szukasz możliwości, aby odczuć tę samą radość i tego samego ducha, którego czułeś podczas misji? Czy skorzystałbyś z tej możliwości, jeśli mógłbyś ponownie służyć ludziom, których pokochałeś?

Mamy dobre wieści — te same uczucia, które towarzyszą służbie misjonarskiej, można odczuwać przy pracy nad historią rodziny. Jak to jest możliwe? Oba te rodzaje służby to część dzieła zbawienia! Możesz zacząć od dzisiaj poprzez indeksowanie w języku, jakim posługiwałeś się podczas misji. Indeksowanie pomoże przyspieszyć to dzieło poprzez udostępnianie zapisów w tym języku ludziom, którzy poszukują swoich przodków. Twoje wysiłki umożliwią im znalezienie przodków oraz odczucie radości i mocy wzmacniającej świadectwo dzięki zabraniu imion i nazwisk rodziny do świątyni.  

Indeksowanie to prosty proces przepisywania informacji z zapisów, aby można je było przeszukiwać on-line. W dowolnej chwili jest dostępnych wiele projektów w wielu językach, które są gotowe do indeksowania i opublikowania na stronie FamilySearch.org, aby ludzie mogli z łatwością znajdować swoich przodków i dokonywać za nich obrzędów świątynnych. Szczególnie potrzebne są zapisy do przeszukiwania w następujących językach: hiszpańskim, portugalskim, włoskim i francuskim.

Jaki wpływ na ludzi na całym świecie będą miały twoje wysiłki włożone w indeksowanie? Starszy L. Whitney Clayton powiedział: „Okazało się, że zaangażowanie w historię rodziny ma rzeczywisty wpływ i pomaga nowym członkom Kościoła odczuć Ducha i budować silniejszą podstawę” („Blessings to the Living through Family History”, RootsTech2015, lds.org/topics/family-history/fdd/blessings-to-the-living-full).

Czy możesz sobie wyobrazić niedawno nawrócone osoby, które wpisują na stronie FamilySearch.org swoje dane i dowiadują się, że nie ma danych dostępnych do przeszukiwania dotyczących zapisów ich przodków sięgających dalej niż kilka pokoleń wstecz? Niestety, tak często się dzieje w przypadku członków Kościoła, których przodkowie pochodzą z krajów innych niż anglojęzyczne. Indeksując w języku, jakim posługiwałeś się na misji, możesz wiele zmienić, gdyż pomożesz ludziom, których kochasz, w znalezieniu ich przodków i pogłębianiu ich świadectwa o pracy świątynnej.

Dowiedz się, jak zacząć:

  1. Wejdź na stronę FamilySearch.org/indexing/get-started-indexer.
  2. Pobierz program do indeksowania na swój komputer.
  3. Kiedy jesteś na stronie: „Rozpocznij indeksowanie”, poświęć nieco czasu, aby przejrzeć materiały szkoleniowe, filmy, wskazówki i inne źródła informacji.
  4. Najpierw spróbuj indeksować po angielsku, aby poznać, jak to się robi. Jeśli możesz, znajdź kogoś, kto już zna indeksowanie i niech ta osoba pomoże ci zacząć.
  5. Tutaj przejrzyj instrukcje i materiały dotyczące innych języków, a następnie spróbuj zindeksować plik w języku, jakim posługiwałeś się podczas misji.

Kiedy będziesz służyć w ten sposób poczujesz szczególnego ducha w swoim życiu. Co najważniejsze, pomożesz niedawno nawróconym oraz innym członkom Kościoła z obszaru twojej misji doświadczyć przemiany serca w wyniku znalezienia przez nich danych o ich przodkach oraz przedkładania imion i nazwisk do świątyni.
 

O Autorze